Karatė istorija siekia daugiau kaip 2000 metų, o šaknys slypi Okinavoje, išvystytoje beginklėje savigynos sistemoje „Tode“, kurią įtakojo iš Kinijos bei Indijos į Japoniją atkeliavę kovos menai.

kas-yra-karate

Gichin Funakoshi

XX a. pradžioje Gichin Funakoshi (1868 – 1957), meistrų Yasutsune (Ankoh) Azato (1828-1906) bei Yasutsune (Ankoh) Itosu (1830-1915) mokinys, sujungė kovos technikas į vieningą sistemą bei išpopuliarino šį kovos meną visoje Japonijoje. Šio meistro mokiniai sukurė daugelį šiuolaikinių karatė stilių (kiokushin, shotokan ir t. t.).1922-aisiais metais jis buvo pakviestas pademonstruoti naują karatė stilių pirmojoje nacionalinėje atletikos parodoje Tokijuje. 1936-aisiais metais jis įkūrė Shotokan mokyklą.

Masutatsu Ojama

Ryškiausias karatė meistras Masutatsu Ojama (1923-1994). Besibaigiant karui, jaunasis Meistras pasirenka gyvenimą ir treniruotes vienatvėje, kalnuose. Ten jis praleidžia sunkius aštuoniolika mėnesių paieškose ir atradimuose, nusivylimuose ir… kūryboje. Grįžęs iš kalnų, jaunasis Meistras pristato pasauliui naują mokyklą, pavadintą kyokushinkai vardu. Tai visa, ką jis atrado ir sudėjo per savo ieškojimus ir atradimus. Oficialus pavadinimas buvo patvirtintas truputį vėliau, tačiau, būtent kalnuose Ojama rado tai, ko ieškojo – savo kovos stiliaus.

karate-istorija

Yoshiji Soeno

Yoshiji Soeno (10 Shidokan DAN), Shidokan judėjimo įkūrėjas, gimė 1947 m. rugsėjo 09 d. Saitama, Japonijoje.Nuo pat vaikystės Y. Soeno labai domėjosi kovos menais, mokėsi dziudo bei kendo. Būdamas penkiolikos, susidomėjo karate. Studijavo Wado-ryu karate mokykloje, vėliau prisijungė prie Masutatsu Oyama mokyklos (Kyokushin Kaikan). 1981 m. Y. Soeno įkūrė Pasaulio Shidokan Karate-do asociaciją bei Japonijos kovinio sporto asociaciją „Nauja Shidokan kova“.

Gilles Richard

Gilles Richard (7 Shindokai DAN), gimė 1957 m. kovo 22 d. Plessis Trevise, netoli Paryžiaus. Būdamas keturiolikos, jis susidomėjo Karate-Shotokan, vėliau kultivavo Taikvando. 1982 m. pradėjo mokytis Kyokushin Kaikan stiliaus ir 1984 m. įkūrė savo sporto klubą. Per IV Pasaulio Kyokushin Kaikan čempionatą G. Richard pirmą kartą susitiko su Y. Soeno ir 1989 m. nuvyko į Japoniją, Honbu klubą, susipažinti su Shidokan stiliumi. Tais pačiais metais jis įkūrė Prancūzijos Shidokan Federaciją. 1998 m. buvo įkurta Europos Shidokan Federacija, kurioje R. Navickas išrinktas Europos trenerių tarybos pirmininku (viceprezidentas).2007m. Prancūzijoje Gilles Richard įkūrė Tarptautinę Shindokai-Kan lygą.

tradicinis-karate

Tradicinis karatė ir kiti karatė būdai

Romualdas Navickas (6 Shindokai DAN, W.W.K.C. 8 DAN) tais pačiais metais, t. y. 2007m. įkūrė Tarptautinę Baltijos Shindokai Lygą (triatlonas). Shindokai susidaro iš kovinių menų TRIATLONO:

  • BARE KNUCLE – pilnas karate-do kontaktas, panašus stilius kaip kiokushin, tik atliekama su metimais ir skausmingais veiksmais.
  • THAIBOXING – pilnas kontaktas, taisyklės panašios į MUAY THAI taisykles, tik negalimi smūgiai alkūnėmis į galvą.
  • GRAPPLING – pilnas kontaktas su džiudžitsu elementais, taisyklės panašios į MMA, skirtumas – parteryje galima kovoti tik 30s.

Tradicinė karatė turi keletą atšakų. Shindokai apima visa, kas geriausia – karate, thaiboksinge ir dziudo. Shindokai kovos stilius yra labai universalus. To pasekoje mūsų sportininkai gali kovoti pagal MMA, K-1, kickboxing taisykles. Šias varžybas mūsų šalyje rengia Lietuvos Bushido federacija su kuria Tarptautinė Baltijos Shindokai Lyga glaudžiai bendradarbiauja ruošiant sportininkus įvairiems turnyrams.