Visame pasaulyje gerai žinoma mišrių kovų sporto organizacija UFC (Ultimate Fighting Championship) garsi tuo, kad jai priklauso itin didelė dalis geriausių pasaulio kovotojų. 1993-iaisiais metais pradėjusi veiklą, ši organizacija ir toliau sėkmingai eina savo pasirinktu keliu. Varžovai čia gali varžytis devynių vyrų svorio kategorijose, o moterys – dviejų. UFC garsėja ne tik įvairiomis kovomis, bet ir ir tuo, jog čia yra įmanomi ir UFC statymai, o UFC kovos tiesiogiai – dar viena itin patraukli pramoga šio sporto aistruoliams.

ufc-kovos-tiesiogiai

Kas yra UFC organizacija?

Iš trumputės įžangos, tikriausiai, yra aišku, kad UFC yra sporto organizacija, kuri organizuoja sportininkų kovas. Tai organizacija, kuri, jau kaip minėjome, veiklą pradėjo 1993-iaisiais metais, įsikūrusi Las Vegase, Nevados valstijoje. Jei kada išgirsite, kad ši organizacija sukėlė perversmą kovų mene, tai visai tuo neabejokite, nes būtent ji šiandieną yra ne tik aukščiausios klasės pasaulinis sporto prekės ženklas, žiniasklaidos turinio įmonė, bet ir didžiausias mokamų už peržiūrą renginių tiekėjas visame pasaulyje.

UFC kūrimosi istorija yra turtinga ir paremta MMA tradicijomis, kurios siekia net Pankrationą, Graikijos olimpinių žaidynių renginį, pristatytą 648 m. pr. Kr. Maždaug prieš 80 metų braziliška MMA forma, dar žinoma kaip Vale Tudo (viskas tinka), sukėlė itin didelį vietos susidomėjimą šiuo sportu. Būtent tada UFC ir pristatė organizuotą ir sankcionuotą MMA JAV. Tikslas – išsiaiškinti „aukščiausią kovos čempioną“ vienos nakties turnyro metu. Jame dalyvavo geriausi sportininkai, kurie puikiai išmanė įvairių kovos menų disciplinas tokias kaip karatė, džiudžitsų, boksas, kikboksas, imtynės, sumo, graplingas ir daug kitų kovinių sportų. Šio turnyro nugalėtojas karūnuojamas čempionu.

UFC organizacija stropiai ir nuosekliai dirbo siekiant aukščiausio lygio saugos ir kokybės visais sporto aspektais. Ji taip pat siekė sugriauti įsišaknijusius lyčių stereotipus ir nustatyti naujus sportininkų sveikatos, gerovės standartus. UFC gali didžiuotis, jog ji tapo pirmąją kovinio sporto organizacija, kuri suteikė savo sportininkams draudimą nuo nelaimingų atsitikimų dėl su treniruotėmis susijusių traumų. Siekdama kuo geriausių sąlygų savo sportininkams, UFC taip pat bendradarbiauja su Jungtinių Valstijų anti dopingo agentūra (USADA).

Tai, kad UFC labai atsakingai ir rimtai žiūri į tai, ką jie daro, patvirtina ir tai, kad ši organizacija 2015-taisiais metais pirmą kartą pristatė atletų aprangos politiką ir UFC kovos rinkinį. Ir toliau rūpindamasi kovotojais, UFC bendradarbiauja su Klivlando klinika, kuri akylai stebi profesionalių kovotojų smegenų sveikatos tyrimus. Tikslas – nustatyti ankstyviausius ir subtiliausius galvos traumų patyrusių sportininkų smegenų sužalojimus.

statymai-ufc

UFC kovos tiesiogiai

UFC tiesiogiai surengia daugiau nei 40 tiesioginių renginių. Programos yra transliuojamos daugiau nei 165-kiose šalyse ir teritorijose per daugiau nei 60 pasaulinių transliavimo partnerių. UFC kovos tiesiogiai yra stebimos daugiau nei 1,1 milijardo TV namų ūkio visame pasaulyje ir daugiau nei 40 skirtingomis kalbomis. Ši organizacija taip pat turi didžiausią tūkstantmečių gerbėjų skaičių.

Viena iš populiariausių galimybių stebėti UFC kovas tiesiogiai yra „UFC FIGHT PASS“ skaitmeninė prenumerata, kuri buvo pristatyta dar 2013-taisiais metais. Pasinaudoję šia prenumerata galėsite stebėti išskirtinius tiesioginius renginius, tūkstančius kovų.

UFC tiesiogiai tai pat galėsite stebėti ir su „ESPN+“. Tai mokama UFC kovos varžybų platforma ir pasiekiama per „Fire Tv“, „Apple Tv“, „iPhone“, ‚iPad“, „Android“ įrenginius. Nesvarbu, kad ir kur bebūtumėte „ESPN+“ yra geriausias UFC pasiūlymas, pasiekiamas net ir per „Xbox One“. Pagrindinė „ESPN+“ prenumerata kainuoja 6,99 USD per mėnesį arba 69,99 USD per metus (jei pasirenkate metinę prenumeratą, kas yra pigiau nei pasirinkti mokėti kiekvieną mėnesį).

Kartais taip nutinka, kad nesuspėjate peržiūrėti kai kurių varžybų tiesiogiai, o tai padaryti vis vien labai norisi. Tuomet į pagalbą turėtumėte pasitelkti „YouTube“ platformą, nes ji – pigiausia ir geriausia platforma peržiūrėti jau įvykusias kovas.

bokso-statymai-pavyzdys

Bokso statymai

Daugelis sporto šakų ne tik kad siūlo tiesiogines kovų transliacijas, bet ir lažybas. Bokso lažybos – ne išimtis. Taigi kviečiame susipažinti, kaip vyksta statymai UFC internete.

Norėdami lažintis dėl bokso internete, pirmiausia, ką turite padaryti, tai užsiregistruoti sporto lažybų svetainėje. Geriausios UFC lažybos svetainės yra „Fanduel Sports Book“, „Betway“, „BetMGM“, „Bet 365“, „Caesars Sports Book“, „Draft Kings Sports Book“, „888 Casino, „BetVictor“, „Unibet“ ir daugelis kitų.

Boksas kaip tokia kovinė sporto šaka egzistuoja jau seniai, atsirado dar senovės civilizacijose, todėl tikime, kad dėl jo buvo lažinimąsi taip pat jau seniai. Tiesa, derėtų nepamiršti, kad lažintis reikia atsakingai ir mokėti tai daryti. Dažniausiai bokso statymai yra kovos rezultatas. Taip pat galite lažintis ir dė to, kuriame raunde baigsis kova arba kaip, jūsų manymų, tam tikra kova pasibaigs.

Įprastai statoma už varžybas, kurios baigsis nokautu, techniniu nokautu ar diskvalifikavimu. Jei norite, galite statyti ir už sprendimą ar techninį sprendimą (jei, žinoma, kova vyksta toliau). Dar vienas statymo variantas (retesnis) yra dėl to, kaip baigsis kova: lygiosiomis ar techninėmis lygiosiomis. Jei nė vienas statymo būdas paminėtas viršuje jūsų nesudomino, tuomet dar galite rinktis statymą už mažiau nei bendrą raundų skaičių.

boksininku-kovos

Statymai UFC

Statymai UFC online yra ne ką mažiau populiari veikla nei pačių varžybų stebėjimas. Užkietėję lažybininkai nepraleidžia nė vienos progos pasimėgauti lažybomis ir galimybe papildyti savo kišenes. Jie puikiai žino, kaip tai daryti yra geriausia, todėl tokiais patarimais dalinamės ir mes.

Lietuvoje lažybos UFC yra pasiekiamos per „Betsafe“, „CBet“ bei „OptiBet“ lažybų portalus. Visos šios lažybų kontoros, prieš UFC kovų pradžią, teikia rungtynių nugalėtojo statymus. Šie UFC statymai galimi dviejų baigčių: laimės pirmasis arba antrasis kovotojas. Pažymėtina, kad „Betsafe“ ir „Cbet“ siūlo ne tik kovos nugalėtojo statymo pasirinkimą, bet ir dar kelis papildomus pasirinkimus. Vienas iš jų yra raundų suminis statymas – kiek bus raundų iš viso. Taip pat didelio dėmesio susilaukiantis statymo būdas yra ir pergalės statymai. Tokio tipo lažybose lažinamasi, kaip baigsis kova: nokautu, oponento pasidavimu ar nugalėtojas bus išrinktas teisėjų sprendimu.

Lažybos UFC yra itin populiarios internete. Čia jūs rasite daugybę internetinių portalų, kuriuose tai galite daryti. Tiesa, internetinė sporto lažybų kontoros labai konkurencingos, tačiau dažniausiai rekomenduojama svetainė yra „BetOnline“. Šis portalas turi UFC eilutes, išskirtines premijas už tam tikras įnašų parinktis bei yra viena iš geriausiai vertinamų UFC lažybų svetainių, skirtų greitų pinigų išėmimui ir specialioms akcijoms.

Įdomūs faktai

Didžijoi visuomenės dali žino, kas yra ir kaip veikia UFC organizacija. Bet ar kada yra tekę pasidomėti apie UFC iš kitos pusės, pasikapstyti šiek tiek giliau? UFC gerbėjams yra žinomi pagrindiniai ir esminiai faktai apie šiuolaikinį UFC, bet tai dar ne viskas, nes yra ir kitos intriguojančios informacijos, kurią, mūsų manymu, turi žinoti kiekvienas ištikimas UFC gerbėjas.

ufc-dirzas

Pirma, per visą UFC istoriją nėra miręs nė vienas kovotojas kovos ringe.

Antra, ar žinojote, kiek kainuoja nugalėtojo diržas UFC? Jo vertė yra 300 000 USD. Net neabejojame, kad nėra geresnio jausmo, kaip pakelti šį šlovės diržą po pergalės!

Trečia, grįžus UFC istorijos keliu į pradžią, mišrūs kovos menai, kai pirmą kartą pasirodė scenoje, buvo anksčiau laikomi per daug smurtiniais. Būtent dėl šios priežasties tokio tipo kovos dažnai vadinamos „žmogaus gaidžių kova“.

Ketvirta, daugiausiai UFC nokautų karūna priklauso brazilui Viktorui Beltfortui. Jis jų iškovojo net 12!

Penkta, ir kaip gi be Chuck‘o Norris‘o. Būtent jis įkvėpė aštuonkampio formos ringą, nes Chuck‘as Norris‘as vaidino amerikietiškame veiksmo kovos menų filme „The Octagon“.