Tai, kad ne vienas išeivis turi gilių lietuviškų šaknų – jau nieko nebestebina. Galėtume vardinti ne vieną gerai žinomą asmenį, kuris gyvena ir garsina Lietuvą svetur. Bet šį kartą norime daugiau dėmesio skirti Rose Namajunas – Rožei. Ji – lietuvių kilmės JAV sportininkė, mišrių kovos menų kovotoja, UFC čempionė dažnai dar vadinama UFC Rose Namajunas. Ji savo giminėje ne vienintelis asmuo, susižavėjęs kovos menais. Tikriausiai, ji tai paveldėjo iš savo senelio Algimanto Andriukonio, kuris yra daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių imtynių čempionas.

rožė namajūnas vaikystėje ir kovos ringe

Rožės Nemajūnas karjeros pradžia

Rose Nemajunas pradėjo praktikuoti „Tekvondo“ kovos meną Milvokyje, Viskonsino valstijoje būdama vos 5-rių metų, o kitas pasiekimas buvo „Poom“ diržas. Ji jį iškovojo būdama vos 9-rių metų. Po to, būdama 16-kos metų, ji užsiiminėjo karatė ir džiudžitsu kovos menais. Neilgai trukus Rose Namajunas pradėjo užsiiminėti kikboksu ir mišrių kovos menais kartu su kunigaikščiu Roufusu Roufusporte Milvokyje, Viskonsine. Tiesa, ji taip pat buvo Milvokio vidurinės menų mokyklos vyresniųjų kursų imtynininkė.

Į MMA kovos ringą žengė kaip mėgėja 2010-siais metais. Ji iškovojo puikų mėgėjų rekordą 4-0, 2 pergales KO/TKO ir 2 pergales teisėjų sprendimu. Abu finišai buvo pirmajame rate. 2013-tų metų sausio 5-tą dieną Rose Namajunas vadinama hot kovotoja debiutavo kaip profesionalė prieš Emily Kagan „Invicta FC 4: Esparza vs. Hyatt“.

Rose UFC kovos ringe – lyg žuvis vandenyje

Namajunas – išties įdomi asmenybė, kryptingai einanti savo tikslų link ir niekada nežinai, kuo dar ši kovotoja gali nustebinti ne tik savo ištikimus gerbėjus, bet ir savo asmeninį Rose UFC pasaulį.

Rose debiutavo UFC prieš Carlą Esparza ir pralaimėjo kovą ir čempiono diržą. Tačiau jai tai buvo ne karjeros pabaiga, o atspirties taškas, nubloškęs ją iškart į tris pergales iš eilės prieš Angelą Hill, Paige VanZant (ši kova pačia kruviniausia UFC kova visoje istorije, įrašas žemiau) ir Tecia Torres. Žavu, kaip kartą suklupusi – Namajunas įrodė, ko yra verta iš tikrųjų.

Įveikusi Michelle Waterson, kovotoja pelnė titulą prieš tuometinę čempionę Joaną Jedrzejczyk. Tada Joanna buvo nenugalėta ir, kaip ir daugelio buvo tikėtasi, Rose buvo pranašesnė prieš savo priešininkę. Nenugalima Rose tikrąją ta žodžio prasme tuomet sukrėtė pasaulį, kai pirmame UFC 217 raunde sustabdė Joaną Jedrzejczyk ir buvo karūnuota trečiąja UFC „Strawweight“ svorio čempione. Namajunas nugalėjo Jedrzejczyk pralenkdama ją ant kojų. Ir norėdama įrodyti, kad tai nebuvo joks atsitiktinumas, kovotoja per revanšą dar kartą įveikė Jedrzejczyką.

Su vienu apgintu titulu lietuvių kilmės JAV kovotoja kiek vėliau pralaimėjo titulą Jessicai Andrade per žiaurų kūno sumušimą UFC 237 turnyro antrajame raunde. Tačiau ji atsitiesė ir laimėjo revanšą prieš Andrade UFC 251 turnyre. Tai atnešė jai dar vieną titulą ir savo jėgas išbandė su tuometine čempione Zhang Weili UFC 261.

Thug Rose Namajunas – kovos stilius

Šią kovotoją galima išgirsti kitų dar vadinama Thug Rose Namajunas. Tai jos slapyvardis, kuriame žodis „Thug“ reiškia banditas. Ši pravardė „Thug“ gauta dar vaikystėje. Kaip pati kovotoja teigia, jos pačios draugė taip praminė dėl itin grėsmingo žvilgsnio, kai su kuo nors apsižodžiuodavo. Visai jos gyvenimo stiliuje derinantis slapyvardis atsispindi ir kovos stiliuje.

Rose yra puolėja ir jos kojų darbas yra vienas geriausių UFC. Be to, ji ištobulino savo sugebėjimus iki labai aukšto kovos lygio. Ji taip pat turi juodą tekvondo ir karatė bei rudą brazilų džiudžitsu diržą.

rose namajunas hot pergale

UFC kovotojos pasiekimai

Rose Namajunas tikrai turi kuo pasigirti savo asmeninių laimėjimų skiltyje. Jai priklauso puikus MMA karjeros rekordas, kuris yra 10-4-0. Kovotoja taip pat pelnė tris „Nakties kovos“ ir tris „Nakties pasirodymo“ premijas. Namajunas 2017-siais metais pretendavo į 2017-tų metų kovotojo apdovanojimą. Tai buvo tie metai, kai ji paragavo UFC aukso būdama 25-erių metų. Tiesa, reikia nepamiršti, kad ji savo karjeroje pasiekė daugiau nei daugelis patyrusių veteranų.

Be to, visai neseniai išleistas ir biografinis filmas apie Rožę, kurį galite pamatyti didžiuosiuose Lietuvos kino teatruose: Rose Namajunas: aš esu čempionė.

Rose Namajunas, Pat Barry ir kitos asmenio gyvenimo detalės

Remiantis „The Sports Daily“, 2021-siais metais Rose UFC uždirbo 1 524 500 USD. Jos didžiausią atlyginimą (240 000 USD) gavo iš revanšo prieš Joanna Jedrzejczyk 2018-siais metais.

Internete suvedus „Rose Namajunas Pat Barry“ gautume itin daug paieškos rezultatų, kaip Pat Barry yra susijęs su šia, lietuvių kilmės JAV kovotoja. Pats Pat Barry yra buvęs amerikiečių mišrių kovų imtynininkas ir kikboksininkas, kuris kaip sunkiasvoris varžėsi UFC lygiai taip kaip tai daro Rose Namajunas. Jis yra ypač žinomas dėl savo žemų smūgių.

rose namajunas pat barry

Jų keliai susikirto tuomet, kai Barry pradėjo mokyti Namajuną, kai ši dar nebuvo pilnametė. Kiek vėliau jų susitikinėjimas ringe peraugo į susitikinėjimą ir už jo ribų, praėjus keleriems metams po treniruočių pas Pat Barry. Na, o dabar Rose Namajunas yra jo sužadėtinė.

Tiek Pat Barry, tiek Rose Namajunas yra ryškios asmenybės ne tik UFC, bet ir visame pasaulyje. Abu yra pasiekę stulbinančių laimėjimų, kurių, tikime, bus dar ne viena. Džiaugiamės turėdami lietuvių kilmės kovotoją Namajunas JAV, kuri nepamiršta ir tikrųjų savo šaknų – Lietuvos. Nors jai kalbėti lietuviškai nėra lengva, tačiau, kaip pati Rose teigia, ją bando atgaivinti ir dažnai kalba apie lietuvybę.

Rose Namajūnas Instagram ir kiti soc. tinklai

Įdomiausias Rose Namajūnas gyvenimo akimirkas galite stebėti ir jos socialiniuose tinkluose:

Rose Namajunas Instagram

Rose Twitter

Rožės Facebook: @ThugRose

Dažniausiai užduodami klausimai

Kada gimė Rožė Namajunas? 🥇

Rožė Namajūnas gimė 1992 birželio 29 dieną.

Kaip Rose Namajunas susijusi su Lietuva? 🥇

Rose Namajunas iš tėvo pusės turi lietuviškų šaknų. Jos tėvo šeima į Jungtines Amerikos Valstijas iš Lietuvos emigravo XX a. pradžioje. Nors gimė ir užaugo Jungtinėse Valstijose, R. Namajunas išreiškė stiprų ryšį su savo lietuviškomis šaknimis ir netgi viešai kalbėjo apie norą kada nors aplankyti Lietuvą.

Koks yra Rose Namajunas kovos stilius? 🥇

Rose Namajunas yra žinoma dėl savo visapusiško kovos stiliaus, kuris apima stiprius smūgiavimo ir graplingo įgūdžius. Ji mokėsi karatė, taekvondo ir braziliškojo džiudžitsu, o tai padėjo jai išsiugdyti universalų ir veiksmingą požiūrį į MMA.

Kiek laiko Rose Namajunas kovoja UFC? 🥇

Rose Namajunas debiutavo UFC 2014 m. gruodžio 12 d., TUF 20 finale. Nuo to laiko ji dalyvavo daugybėje aukšto lygio kovų, įskaitant tris čempionato kovas.

Kokie svarbiausi Rose Namajunas pasiekimai MMA? 🥇

Rose Namajunas padarė sėkmingą karjerą MMA ir pasiekė tokių reikšmingų laimėjimų kaip:

  • UFC šiaudų svorio kategorijos čempionė (2017-2019 m.)
  • Metų submisijos čempionė (2018 m.)
  • Nakties kovos (tris kartus)
  • Nakties pasirodymas (keturis kartus)